Kullanım Şartları

Pikesite

Görsellerinizi, Pikesite aracılığı ile paylaştığınız için teşekkür ederiz. Güveninizin karşılığı olarak; görsellerinizin, silinmesini istemediğiniz sürece, sürekli olarak saklanacağı konusunda emin olabilirsiniz.

Aslına bakarsanız; kullanım ile ilgili özel bir şartımız bulunmuyor. Türkiye Cumhuriyeti kanun ve yasaları çerçevesinde dilediğiniz görselleri yükleyebilir, paylaşım kodlarını kullanarak insanlarla paylaşabilirsiniz.

Hizmetler ve Ücretlendirme

Pikesite, görsellerinizi internet üzerinde saklayarak; dilediğinizde cep telefonu, bilgisayar, tablet gibi cihazlardan erişmenizi sağlamakta ve dilediğiniz görselleri Paylaşım Kodları aracılığı ile sohbet uygulamaları üzerinden kişiler ile; forum, blog, sözlük gibi platformlar üzerinden ise topluluklar ile paylaşmanızı sağlamaktadır.
Hizmetin kullanımı ücretsizdir.

Gizlilik ve Güvenlik

Görselleriniz, Pikesite tarafından kullanılmamakta, hiç bir şekilde ticari amaçla dağıtımı yapılmamaktadır. Yüklediğiniz görselleri, Özel Bağlantı seçeneğini kullanarak diğer site ziyaretçilerinden gizleyebilir, geçici bir süre yayınlanmasını istediğiniz görsellerin silinme süresini 5 dakika ile 1 ay arasında değiştirebilirsiniz.

Yükleme sırasında kayıtlı hesabınız bulunmadığında özel bağlantı seçeneğini kullanmanız ve bağlantı adreslerini kaybetmeniz durumunda, görsellere sizin de erişiminiz olmayacaktır.
Seçenekler arasında seçim yapılmadığınız sürece, her paylaşımınız süresiz olarak saklanacaktır. Sistem üzerinde hesap oluşturarak, otomatik silinme ve özel bağlantı ayarlarınızı kalıcı hale getirebilirsiniz.

Pikesite, Cloudflare aracılığı ile DDoS saldırılarından korunmakta ve tüm sayfaları SSL ile şifrelenmektedir.

Pikesite, aksini belirtilmediği sürece, görsele ait (varsa) EXIF bilgilerini de saklamaktadır. İçerisinde, fotoğraf makinesi marka - modeli, diyafram - enstantane ayarları ile birlikte; fotoğrafın dikey - yatay bilgisini de içerdiğinden dolayı, kullanım rahatlığı bakımından gereklidir. Aksi halde; cep telefonu ve dijital fotoğraf makinesi ile çekilen dikey fotoğraflar; sisteme yatay olarak yüklenecektir.

Sistem üzerinde hesap oluşturarak, EXIF bilgilerinizin kaydedilmesi seçeneğini iptal edebilir, gizlilik ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz.
Önizlemeyi tıklayarak bir resmi düzenleyin veya ölçeklendirin
Önizleme dokunarak bir görüntüyü düzenlenleyin
Bilgisayarınız veya Resim URL'leri ’dan daha fazla resim ekleyebilirsiniz.
Cihazınız, Fotoğraf çekiniz veya Resim URL'leri ’dan daha fazla resim ekleyebilirsiniz.
0 resim yükleniyor (0% tamamlandı)
Sıra işlenir, bu birkaç saniye sürer.
Yükleme Tamamlandı
Yüklenen resimler öğesine eklendi. Yeni yüklenen içerikle Yeni albüm oluştur yapabilirsiniz.
Yüklenen resimler öğesine eklendi.
Yeni yüklenen içerikle Yeni albüm oluştur yapabilirsiniz. Bu içeriği hesabınıza kaydetmek için Hesap oluştur veya Giriş gerekir.
resim yüklenmedi
Hata! Lütfen işlemlerini tekrar deneyiniz
    veya İptal EtYüklemeyi iptal et
    Not : Bazı resimler yüklenemedi. Daha fazla bilgi
    Daha fazla bilgi için hata raporunu kontrol ediniz.
    JPG PNG BMP GIF 16 MB